KUNDALINI REIKI

KUNDALINI_book_lg

Kundalini Reiki Uyumlama ve Eğitim Programı için önerdiğimiz ön koşul :
Usui Reiki ya da (Karuna, Tibetan, Seichim gibi.. ) diğer geleneksel Reiki sistemlerinden birinin 1.Seviye konuları olan; kendine şifa, çakra dengeleme ve dokunarak şifaya kanallık etme konusunda ustalaşmış olunması.   

KUNDALİNİ REİKİ NEDİR ?

Kundalini reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir enerji sistemidir. Temeli vücuttaki enerji kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına enerji vermeye dayanır.

Bizler yerküre enerjisini 1. chakradan (kök chakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe chakaradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakrada başlar ve tepe chakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla chakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji chakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.

Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi’nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

KUNDALİNİ REİKİ ÖĞRENMEK

Kundalini Reiki inisiyasyonla öğretilen bir sistemdir. Yani Reiki’de olduğu gibi Kundalini Master’ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.

Kundalini Reiki 3 aşamadan oluşmaktadır.

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilir . Bu inisiyasyonda enerji kanalları ve chakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte enerji teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus chakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1’den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini Reiki Faydaları

Özellikle alt chakra sorunları olan insanlarda (kök chakrası- Sakral Chakra ve Solar Pleksus chakra) oldukça etkilidir.

Kısa sürede kullanımı etkili olduğundan zaman sorunu yaşayan kişiler için caziptir.

Ancak kundalini öğrenmeden önce temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 1.aşama alınmış olması (zorunlu olmamakla birlikte) önerilir.

 

Kundalini Reiki ile ilgili Önemli Yazılar >

 

KUNDALINI REIKI 1. Seviye İnisiyasyonu
KUNDALINI REIKI 2. Seviye İnisiyasyonu (
1.seviyeden en az 2 gün sonra)
KUNDALINI REIKI 3. Seviye Master İnisiyasyonu (
2.seviyeden en az 5 gün sonra)


Aşağıdaki booster(güçlendirici) uyumlamalar tercihe bağlıdır. Kundalini Master seviye uyumlamasından sonra kişi dilerse, bu kendi kendine bu booster-lara uyumlanabilir.

KUNDALINI REIKI 4.Seviye (1.Booster) (Master seviyesinden en az 3 gün sonra)
KUNDALINI REIKI 5.Seviye (2.Booster) (1.Booster seviyesinden en az 1 gün sonra)
KUNDALINI REIKI 6.Seviye (3.Booster) (2.Booster seviyesinden en az 1 gün sonra)

KUNDALINI REIKI 7.Seviye (4.Booster) (3.Booster seviyesinden en az 3 gün sonra)
KUNDALINI REIKI 8.Seviye (5.Booster) (4.Booster seviyesinden en az 1 gün sonra)
KUNDALINI REIKI 9.Seviye (6.Booster) (5.Booster seviyesinden en az 1 gün sonra)

 

  • Kundalini Reiki 1.2.3.Master Seviye Uyumlamaları standart uyumlamalar şeklinde, uzaktan-bire bir yapılır.
  • Master Uyumlamanız tamamlandıktan sonra artık Kundalini Masterı olduğunuz için, Kundalini Reiki’nin her bir seviyesine ya da Boosterlara kendinizi veya başkasını uyumlayabilirsiniz.
  • Bu aşamadan sonra, size verilecek Uyumlama Enerjilerinin yüklendiği ses dosyaları yardımı ile de kendi kendinizi Boosterlara sıra ile uyumluyorsunuz.
  • Uyumlama sürecinde, tüm programın içeriği ve her gün için ayrı ayrı yapacağınız uyumlama ve uygulamaları anlatan detaylı dosyalar alacaksınız.