TANTRA REIKI

TANTRA-REIKI_book_lg

TANTRA REİKİ

Sistemin Kurucusu : Victor Glanckopf


TANTRA REİKİ HAKKINDA

Tantra kısaca; Doğuştan gelen ve doğaüstü güçlerin yardımlarıyla doğal güçlerin yönetilmesi için ve tüm formlarda Yaratıcı’nın varlığının idrakiyle özgürlüğe ulaşmak için bir metod olarak karakterize edilebilir.


TANTRA REİKİ, Tantra teknikleri, pratikler, felsefeler veya farklı Tantrik mezheplerin analizleri ve uygulamarının dışında, özellikle Tantranın enerji yönüne ışık tutmayı amaç edinmiştir. Kişi bir kez Tantra Reiki’ye uyumlandığı zaman artık her cinsel aktivitede öğrendiği basit bir yöntem ile güçlü bir şekilde enerjiyi yönlendirebilir. Bunun dışında Tantra Reiki, tantra tekniklerini ya da felsefesini öğretmez. Asıl olarak, Tantra Reiki , Tantrayı bilen uygulayıcıları için tamamlayıcı ve bütünleştiren bir etken olarak öğretilen güçlü bir enerji sistemidir.


Tantra, bizim vazgeçilmez manevi yolumuzun kaynağından gelen arzularımız tarafından üretilen bu güçlü enerjileri tanır ve bunu bilerek hareket eder. Amacımız, insan olarak sahip olduğumuz en yüksek potansiyeli kullanabilmemizdir. Bizim Tantraya enerji boyutu ile bakış açımız, üzerinde duracağımız yönü; Uyumlama prosedürleri yolu ile tüm deneyimlerin ve enerjinin aktarılmasıdır. Hayatımız boyunca arzularımıza, vazgeçilemez şekilde bağlı olduğumuz için, bizim şu andaki yaşam arzularımız doğrultusunda enerjimizi dönüştürmek istiyorsak, bu metafizik(fizik ötesi) olan muazzam enerjiyi mutlaka kullanmalıyız.

Tantra Reiki, sizin cinsel enerjinizin yanı sıra partnerinizin de cinsel enerjisini yönlendirmek üzere harekete geçiren iki güçlü Uyumlama içerir. Tantra Reiki Uyumlamalarının ilki olan; 1.Seviye, Cinsel enerjiyi gerektiğinde harekete geçirmeye yardımcı olur, enerjiyi yükseltir ve kendiliğinden gerektiği gibi yönlendirir. Eşlerden en az biri ya da ikisi en az 1.seviyeye uyumlanmışsa Tantara Reiki enerjilerini harekete geçirebilirler. 2.Seviye olan Master uyumlaması ile, Uyumlanan kişiler başkalarını sıra ile 1.seviyeye ve en az bir gün sonra 2.master seviyesine uyumlayabilirler.