*USUI REIKI 1.Seviye

Usui Reiki

1. Aşama

UYUMLAMA VE EĞİTİM PROGRAMI

Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’nin kullanım yöntemlerini geliştiren bir çok Şifa Ustası vardır. Bunlar içerisinden dünyada en çok uygulanan yöntem olan Shiki Ryoho, Dr.Mikao Usui tarafından geliştirdiği ve öğretildiği için ‘Usui Reiki Şifa yöntemi’ olarak bilinir. Dr.Mikao Usui’den bu yana uyumlama şekilleri ve seviye sayısı değişse de sonuç olarak aynıdır.

Bizim Uyumlama ve Eğitim Proğramımızda 3 Seviye ile tamamlıyoruz.

Usui Reiki 1. Seviye :
(1.SEVİYE : SHODEN ) Birinci aşamada kişi, Reiki Master’dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu halk arasında ‘el verme’ dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur, yani hem kendisine hem de başkalarına reiki enerjisi aktarabilecek durumdadır. 1.derece öğrenmiş bir kişi artık fiziksel düzeyde reiki verebilir. Bunun için ellerini eğitimde öğretilen bölgelere koyması ve reiki enerjisine bağlandığını düşünmesi yeterlidir. Herhangi bir şey düşünmesine yada konsantre olmasına gerek yoktur. Artık reiki onun ellerinden akmaya başlamıştır. Reiki, öğrenen kişi reiki kanalı olmuştur ve bu hayat boyu devam eder. 

2.SEVİYE : OKUDEN İkinci aşama eğitimde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan enerji gönderme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de enerji gönderebilecek duruma gelir. Reiki sembolleri üç tanedir , güç sembolü, mental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 seviyeye uyumlanmış bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş yada geleceğe olduğu gibi olaylara da bu sembolleri kullanarak enerji gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi kişisel amaçlar için kullanılamaz, ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara pozitif enerji gönderilebilir. 


3.SEVİYE :
SHINPIDEN
Reiki sisteminin Usta&Öğretici aşamasıdır. Başkalarına da öğretmeye başlar. Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır. Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlatmayı beraberinde getirir.
***Genel olarak şifacılığa, Usui Reiki gibi, uzun soluklu, derin ve geniş kapsamlı öğretilere sahip olan; Geleneksel Şifa yöntemlerinden biri ile başlanır. Şifacılık temelleri alındıktan sonra diğer şifa yöntemleri de öğrenilebilir. Bir Reiki Eğitmeni olarak kişisel önerim; Şifacılık deneyimimizi sağlam temeller üzerine oturtmak ve en yüksek faydanın sağlanabilmesi için; Usui Reiki’yi bütün olarak öğrendikten (yani 1. 2. ve 3.Seviyeleri tamamladıktan) sonra, diğer şifa sistemlerini öğrenmeye ve uygulamaya başlanmalıdır.

Her Reiki Masterı öğretirken kendi tarzını kullanır.. Şu anda Holistic Turkey Akademi bünyesinde, Hasan Makam tarafında verilen uyumlama ve eğitim programı içeriği sadeleştirilmiş programın sayfasındasınız. Geniş Kapsamlı Usui Reiki 1.Seviye Uyumlama ve Eğitim ve Arınma Programına göz atmak isterseniz sayfa altındaki Usui Reiki PAKET PROGRAM resmini ya da bu metni Tıklayınız.

 

USUI REIKI (Usui Shiki Ryoho), 1.Aşama Uyumlama ve Eğitim Programı
  • Şifacı adayı, Uyumlanma ve Eğitim alma talebinde bulunduktan sonra, Reiki Eğitmeni tarafından gerekli tüm bilgi ve yönlendirmeler yapılır.
  • Uyumlama(el-alma)nın ardından, her gün en az 60-90 dk. olmak üzere, yine en az üç haftalık düzenli çalışmalar gerektirir. Bu süre içerisinde; Yeni Şifacı, Ders Notlarında öğretilen ve resimli anlatımlar ile desteklenen çalışmaları her gün aksatmadan düzenli olarak yapar.
  • Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal olarak arınmanın ilk temelleri atılır.
  • Bu çalışmalar sayesinde Çakra aktiviteleri düzenlenir, onarılır ve güçlendirilir. Çakra Dengelemeleri sağlanır.
  • Enerji kanalları üzerindeki blokajlar çözülerek, daha akışkan hale getirilir, kanallık yeteneği arttırılır.

* 1.Seviye Uyumlama esnasında şifacıların sahip olduğu El ve Avuç içi çakraları da açıldığı için, şifa gerektiren herhangi bir alanda doğal kanallık da çalışmaya başlar. Bu durumda insanlar, olaylar ve mekanlarla vs. bağlar oluşup yeni şifacının enerjisini tüketir. Bu dönemde destek olması amacı ile, Reiki eğitmeni tarafından, uyumlama anında, eterik bağların temizliği, kontrolü sağlanarak, koruma kalkanları oluşturulur.

* Süreç içerisinde, olası tüm sorularının yanıtları kanallık eden Reiki Master’ında hazırdır, sadece en doğru anda, zamanı geldiğinde sorulması beklenir.


USUI REIKI 1.AŞAMA UYUMLAMA ve EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ :

En az 3 hafta Günlük yapılması gereken çalışmalar:

*  Usui Reiki Temel Eğitim Klavuzu (85 Sayfa),
* Kendine Şifa Uygulama (6 Sayfa Resimli Anlatım),
* Çakra Dengeleme(1 Sayfa Resimli Anlatım),
* Başkasına Şifa Uygulama (şifaya kanallık)(6 Sayfa Resimli Anlatım)

Önemli Not: 1. Seviyede Başkasına Şifa Uygulama Teknikleri öğretilse de, ilk aşamada diğer insanlar için hemen kanallık edilmeye başlanması önerilmez. Bunun yerine Hayvanlar ve Bitkilere Şifa uygulamak, hem kişisel enerjiyi yükseltir hem de diğer insanlardan gelebilecek olası düşük titreşimli enerjilerin etkisine maruz kalınmamış olur.

 

* Uyumlamalar tamamen uzaktan yapılmakta olup, ve A’dan Z’ye Reiki ve Şifacılığın Temel bilgileri hakkında hemen her şeyi bulabileceğiniz Reiki Temel Eğitim Klavuzu ve Resimli Anlatım Uygulama Dosyaları e-mail adresinize postalanmaktadır.

* Sistemin Kurucusu olan Mikao Usui’den başlayarak Master Silsilesi olan Soy Ağacı ve Sertifika Seri No içeren, yüksek kalite baskıya uygun 300 dpi .JPG dosya formatında Usui Reiki 1.Seviye İnisiyasyon Sertifika‘nız, Türkçe ve İngilizce metin olarak hazırlanmaktadır.

ÖRNEK SERTİFİKA : (Tam boyut için sertifika üzerine tıklayınız)