*USUI REIKI 2.Seviye + 22 Günlük(Chi-Ball) Bilinçaltı-Karma-Yaş Temizliği

Usui Reiki

2. Aşama

(OKUDEN)

UYUMLAMA VE EĞİTİM PROGRAMI

 

Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’nin kullanım yöntemlerini geliştiren bir çok Şifa Ustası vardır. Bunlar içerisinden dünyada en çok uygulanan yöntem olan Shiki Ryoho, Dr.Mikao Usui tarafından geliştirdiği ve öğretildiği için ‘Usui Reiki Şifa yöntemi’ olarak bilinir. Dr.Mikao Usui’den bu yana uyumlama şekilleri ve seviye sayısı değişse de sonuç olarak aynıdır.

Bizim Uyumlama ve Eğitim Proğramımızda 3 Seviye ile tamamlıyoruz.

1.SEVİYE : SHODEN
Birinci aşamada kişi, Reiki Master’dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu halk arasında ‘el verme’ dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur, yani hem kendisine hem de başkalarına reiki enerjisi aktarabilecek durumdadır. 1.derece öğrenmiş bir kişi artık fiziksel düzeyde reiki verebilir. Bunun için ellerini eğitimde öğretilen bölgelere koyması ve reiki enerjisine bağlandığını düşünmesi yeterlidir. Herhangi bir şey düşünmesine yada konsantre olmasına gerek yoktur. Artık reiki onun ellerinden akmaya başlamıştır. Reiki, öğrenen kişi reiki kanalı olmuştur ve bu hayat boyu devam eder.

2.SEVİYE : OKUDEN
İkinci aşama eğitimde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan enerji gönderme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de enerji gönderebilecek duruma gelir. Reiki sembolleri üç tanedir , güç sembolü, mental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 seviyeye uyumlanmış bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş yada geleceğe olduğu gibi olaylara da bu sembolleri kullanarak enerji gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi kişisel amaçlar için kullanılamaz, ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara pozitif enerji gönderilebilir.

3.SEVİYE : SHINPIDEN
Reiki sisteminin Usta&Öğretici aşamasıdır. Başkalarına da öğretmeye başlar. Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır. Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlatmayı beraberinde getirir.

Genel olarak şifacılığa, Usui Reiki gibi, uzun soluklu, derin ve geniş kapsamlı öğretilere sahip olan; Geleneksel Şifa yöntemlerinden biri ile başlanır. Şifacılık temelleri alındıktan sonra diğer şifa yöntemleri de öğrenilebilir. Bir Reiki Eğitmeni olarak kişisel önerim; Şifacılık deneyimimizi sağlam temeller üzerine oturtmak ve en yüksek faydanın sağlanabilmesi için; Usui Reiki’yi bütün olarak öğrendikten (yani 1. 2. ve 3.Seviyeleri tamamladıktan) sonra, diğer şifa sistemlerini öğrenmeye ve uygulamaya başlanmalıdır.

Her Reiki Masterı öğretirken kendi tarzını kullanır.. Akademi Holistic Turkey bünyesinde, Hasan Makam tarafında verilen uyumlama ve eğitim programı içeriği aşağıda verilmiştir.

 

USUI REIKI (Usui Shiki Ryoho), 2.Aşama Uyumlama ve Eğitim Programı
  • Usui Reiki 1.Seviye eğitimini tamamlamış kişi, 2.Seviye Uyumlanma ve Eğitim alma talebinde bulunduktan sonra, Reiki Eğitmeni tarafından gerekli tüm bilgi ve yönlendirmeler yapılır.
  • Uyumlama(el-alma) ardından, her gün en az 60 dk. olmak üzere, yine en az 9 haftalık düzenli çalışmalar gerektirir. Bu süre içerisinde;
  • Kişi, Ders Notlarında öğretilen çalışmaları her gün aksatmadan düzenli olarak yapar.
  • Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal olarak arınma da bir üst seviyeye taşınır.
  • Sembollerin kullanım alanları ve yöntemleri öğrenilir.
  • Semboller kullanılarak, bilinçaltı temizliği yapılır.
  • Süreç içerisinde, olası tüm sorularının yanıtları kanallık eden Reiki Master’ında hazırdır, sadece en doğru anda, zamanı geldiğinde sorulması beklenir.

 

* Uyumlamalar tamamen uzaktan yapılmakta olup, ve A’dan Z’ye Reiki ve Şifacılığın Temel bilgileri hakkında hemen her şeyi bulabileceğiniz Reiki Temel Eğitim Klavuzu ve Resimli Anlatım Uygulama Dosyaları e-mail adresinize postalanmaktadır.

* Sistemin Kurucusu olan Mikao Usui’den başlayarak Master Silsilesi olan Soy Ağacı ve Sertifika Seri No içeren, yüksek kalite baskıya uygun 300 dpi .JPG dosya formatında Usui Reiki 1.Seviye İnisiyasyon Sertifika‘nız, Türkçe ve İngilizce metin olarak hazırlanmaktadır.

ÖRNEK SERTİFİKA : (Tam boyut için sertifika üzerine tıklayınız)

Usui Reiki 2.Seviye Uyumlama ve Eğitim Programı (yukarıdaki tüm süreç ve işlemler dahil) 200 TL. olarak belirlenmiştir.

USUI REIKI UYUMLAMA TALEP FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon Numaranız (isteğe bağlı)

Almak istediğiniz UYUMLAMA/LAR için size uygun olabilecek günleri ve saat aralıklarını yazınız

Reiki SEVİYENİZ (gerekli)

ALMAK İSTEDİĞİNİZ USUI REIKI UYUMLAMA PROGRAMI/LARI (gerekli)

Lütfen girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayınız
Bilgilerin doğruluğunu onaylıyorum

Gönder tuşuna bastıktan sonra, İletiniz başarı ile gönderildi, mesajını gördüğünüz andan sonra bir kaç sn. içerisinde kayıtlı e-posta adresinize oto yanıt sistemi ile Onay ve ön bilgi gönderilecektir. E-posta adresinizin kullanılabilir olduğunu teyid etmek için lütfen, gelen bu maili 'EVET' yazarak yanıtlayınız.

Mesajınız başarı ile gönderildi ! yazısını gördüğünüz anda oto-yanıt sistemi üzerinden mail adresinize karşılama mesajı iletilecektir. Gelen mailleri kaçırmamak için lütfen, ‘Gelen Kutusu’nda yoksa ‘Spam’ kutusunu kontrol ediniz.

 

 

 

 

 

 

Tüm enerji çalışmalarında olduğu gibi, doğal şifa teknikleri tıbbi tanı ve tedavi için bir alternatif olarak değil, tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Her zaman güçlü bir şekilde şunu tavsiye ediyoruz: Sağlığınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, mutlaka doktorunuzla temasa geçiniz.

© Copyright – Her Hakkı Saklıdır! Telif hakkı münhasıran horizonreiki.com’a aittir. Web Sitesinin tüm hakları saklıdır. Bu sitede yayınlanan metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve bu kanunla ilgili tüm yasal düzenlemeler kapsamından koruma altındadır. Hiçbir öğe, kısmen ya da tamamen izin alınmaksızın (kaynak gösterilmeden) ticari amaç için kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz. Aksine davrananlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereği yapılacaktır.